شرکت‌های فناور حوزه فرهنگی به کمک مدیریت شهری بیایند


نشست مشترک واحدهای فناور علوم انسانی اسلامی و صنایع خلاق پارک علم و فناوری و کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر در این نشست اظهار داشت: شورای شهر تلاش می‌کند از نظرات و پیشنهادات نخبگان در تصمیم‌گیری‌های کلان‌شهری استفاده کند.
دکتر ملایی مسئولیت‌پذیری را یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و گفت: مسئولیت‌پذیری شرکت‌های دانش‌بنیان این امکان را فراهم می‌کند تا ما مسائل و آسیب‌های حوزه مدیریت شهری را با این واحدها به اشتراک بگذاریم و تعامل سازنده‌ای با آن‌ها داشته باشیم.
وی افزود: مقابله با جنگ نرم و جنگ هویتی که دشمنان علیه ایران راه انداخته است مستلزم تدابیر نو و خلاق شرکت‌های استارت آپی است که باید به‌عنوان یک اولویت استراتژیک به آن بپردازیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم تأکید کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی نیاز به همکاری با کنشگران اجتماعی دارد و باید بستر لازم برای حضور فعالان حوزه فرهنگ را در مدیریت شهری فراهم کنیم.
ملایی در ادامه مشکلات حوزه اجتماعی در شهر قم را یادآور شد و گفت: حاشیه‌نشینی، حضور اتباع خارجی در شهر، کمرنگ بودن فرهنگ آپارتمان‌نشینی و اجاره‌نشینی مسائلی است که باید به آن پرداخته شود و ما نیاز به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های اجتماعی داریم.
وی در پایان تصریح کرد: بعضی از آسیب‌های اجتماعی در شهر قم هنوز موردی است و به یک پدیده تبدیل نشده و باید قبل از تبدیل‌شدن آن به پدیده برای آن کاری انجام دهیم تا سهم جوانان و نوجوانان در آسیب‌های اجتماعی بیش از این نشود.
گفتنی است، در ابتدای این نشست مدیر مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی پارک علم و فناوری استان قم گزارش مختصری از آخرین وضعیت و دستاوردهای این مرکز رشد ارائه داد و مدیران واحدهای فناور حاضر در نشست نیز به معرفی توانمندی‌ها و محصولات فناورانه و خلاقانه خود پرداختند.