بازدید هیئت دانشگاهی اندونزیایی از پارک علم و فناوری استان قم


جمعی از روسا و اساتید حوزه علوم انسانی و اسلامی دانشگاه‌های الاحیاکونیگان، پارامدینه و شیخ‌نورجاتی کشور اندونزی از پارک علم و فناوری استان قم و برخی شرکت‌های مستقر بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، دکتر خیراله رهسپارفرد در حاشیه این بازدید اظهار داشت:  تحولات جهان امروز، ضرورت تقویت شبکه‌های مبادلات علمی و فناوری بین جوامع مسلمان را بیشتر از گذشته نشان می‌دهد.
رییس پارک علم و فناوری قم گفت: در این میان بواسطه ماهیت فرهنگی انقلاب اسلامی که بر محور اندیشه‌های امام خمینی(ره) قوام پیدا کرده است، جمهوری اسلامی ایران همواره در تقویت بنیه استقلال و خودباوری بویژه اعتماد به توان داخلی پیشگام عمل کرده است.

وی افزود: از این‌رو، زیست‌بوم فناوری و نوآوری استان قم که با بیش از 300 شرکت فناور و دانش‌بنیان در زمره استان‌‌های موفق کشور به شمار می‌آید، گسترش ارتباطات فناورانه با جهان اسلام را در رأس تعاملات بین‌المللی خود قرار داده است.

رهسپار فرد خاطر نشان کرد: علاوه بر این، ظرفیت‌های دیرینه قم در تولید متن و محتوای فرهنگی و مذهبی موجب شد تا اولین مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این استان تاسیس شود.

شرکت‌های فناور، ناجی اقتصاد ایران از دام تحریم‌ها بودند
در ادامه این جلسه دکتر نورالایمان هیما امرالله رییس دانشگاه الاحیا کونیگان اندونزی و سخنگوی هیئت اندونزیایی با اشاره به جایگاه مهم شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در جایگاه امروز ایران گفت: به عنوان یک ناظر بیرونی می‌گویم که این شرکت‌های فناور بودند که اقتصاد ایران را از دام تحریم‌ها نجات دادند.

وی افزود: به همین دلیل از ان‌جایی که در نظام آموزش عالی کشور اندونزی ساختارهای مورد نیاز عزیمت به سمت فناوری تعریف نشده است برای ما بسیار هیجان انگیز بود تا با حضور در پارک علم و فناوری قم با بخشی از این ظرفیت‌ها و عملکرد شما آشنا شویم.

هیما امرالله گفت: ظرفیت‌های دانشگاهی کشور اندونزی خصوصا در حوزه‌های علوم انسانی و اسلامی و تجارب پارک علم و فناوری استان قم می‌تواند در قالب روش‌های مختلف اعم از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری، برگزاری رویدادهای مشترک و … زمینه‌ساز هم‌افزایی بیشتر و ارتباطات سازنده‌تر باشد.

گفتنی است، هیئت اندونزیایی در این بازدید از نزدیک با محصولات و خدمات فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان ارز پلاس، سیستم‌های منابع انسانی سیمرغ و نام‌اوران آفرینش فردا آشنا شدند.